Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie

ul. Ełcka 11
19-200 Grajewo,
tel. (86) 272 31 15
e-mail: zssg3@wp.pl
Dyrektor: Jarosław Konopka

 


Oferta edukacyjna naszej szkoły skierowana jest do wszystkich dzieci specjalnej troski z powiatu grajewskiego, ełckiego, monieckiego, augustowskiego, a także z całego województwa podlaskiego. Szkoła prowadzi także nauczanie indywidualne oraz nauczanie dzieci głęboko upośledzonych umysłowo, w ramach zespołów rewalidacyjno-wychowawczych oraz klasę dla dzieci z cechami autyzmu. W szkole prócz sal lekcyjnych i klaso-pracowni znajdują się: sala gimnastyczna i sala rehabilitacyjna, które wyposażone są w zespoły przyrządów gimnastycznych i rehabilitacyjnych służących do korekcji wad postawy oraz rehabilitacji ruchowej.
Największą jednak popularnością cieszy się nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa i multimedialna. Wyposażenie sal pozwala nie tylko korzystać z komputerów i stałego dostępu do Internetu, ale również z rzutnika multimedialnego, telewizora cyfrowego, odtwarzacza DVD. Ilość stanowisk w zupełności zaspokaja potrzeby szkoły.
Przy budynku znajduje się boisko do gry w koszykówkę i piłkę siatkową i doskonale wyposażony ogród jordanowski, który przyciąga dzieci z całego miasta. W budynku znajduje się także gabinet pedagoga, logopedy, biblioteka z czytelnią oraz świetlica i stołówka. Uczniów, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności mają trudności z dotarciem do szkoły, dowozi nasz autobus.

Dodana: 29 grudzień 2009 00:00

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2021 08:30