XVI Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2018”

XVI Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2018” odbył się dnia 12 stycznia 2018 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

Przegląd otworzył obecny na występach Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.

Organizatorami przeglądu byli: 

– Starostwo Powiatowe w Grajewie 

– Urząd Miejski w Szczuczynie 

– Biblioteka-Centrum Kultury w Szczuczynie. 

Przed komisją w składzie: Marianna Ostrowska – emerytowany nauczyciel, Jadwiga Jolanta Budzińska – Sekretarz Gminy w Szczuczynie, Leszek Czyżewski – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego i Janusz Siemion – Dyrektor Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie wystąpiło 7 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach. 

W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce ex aequo przyznano: zespołowi „Król Herod” z BCK  Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie oraz Zespołowi Kolędniczemu z Szopką z Wąsosza za przedstawienie „Kolędowanie z Szopką”. 

Drugie miejsce zespołowi „Jaczunki” z Zespołu Szkół w Niećkowie. 

W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała ex aequo trzy II-gie miejsca: Zespołowi „Betlejemskie Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej oraz Zespołowi z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie za przedstawienia: „Hej kolęda, kolęda” i „Jasełka”. 

Gromkie brawa oraz wielkie uznanie Komisji oraz widzów otrzymało przedstawienie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie którzy wystąpili poza konkursem. 

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zaś wszyscy pamiątkowe dyplomy. 

W bieżącym roku odbywać się będą eliminacje wojewódzkie w Łomży. Powiat grajewski reprezentować będą: „Król Herod” ze Szczuczyna, „Kolędowanie z Szopka” z Wąsosza oraz „Jasełka” z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie.
W trakcie uroczystości z okazji 25-lecia istnienia zespołu „Król Herod” ze Szczuczyna zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Leszka Czyżewskiego ufundowane przez Starostę Powiatu Grajewskiego Zygmunta Kruszyńskiego okolicznościowe statuetki członkom zespołu: Witoldowi Dylewskiemu, Andrzejowi Szabelskiemu, Ryszardowi Rybak, Pawłowi Zamojskiemu, Bogdanowi Konopka, Andrzejowi Zielińskiemu, Władysławowi Szymanowskiemu, Wojciechowi Dubowskiemu oraz dyplomy: Pawłowi Danowskiemu, Tadeuszowi Danowskiemu, Jarosławowi Skrodzkiemu i Filipowi Waszkiewicz.

Dodana: 17 styczeń 2018 13:00

Zmodyfikowana: 17 styczeń 2018 13:00