Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja

226 lat temu Sejm Wielki po emocjonujących debatach przyjął ustawę rządową. Dla Polaków był to szczególny dokument. Konstytucja 3 maja była drugą na świecie a pierwszą w Europie ustawą regulująca prawa i obowiązki obywateli oraz organizację władz państwowych. Wczoraj w Grajewie przypomniano to wyjątkowe wydarzenie.

Ilustracja do artykułu DSC05742.jpg

Obchody Święta 3 Maja w Grajewie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji i licznie zgromadzonych mieszkańców. Mszę celebrował ksiądz prałat dr Czesław Oleksy.

Po mszy prowadzony przez Orkiestrę OSP w Grajewie korowód przemaszerował pod Krzyż „Solidarności” gdzie złożono kwiaty. Następnie udano się pod Pomnik Niepodległości gdzie odbyła się główna część uroczystości, odegrano i odśpiewano hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. Delegacje samorządowe, instytucji i organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Wiązanki kwiatów z ramienia powiatu grajewskiego złożyli Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski.

Oficjalną część uroczystości zakończył pochód ulicami miasta na plac przed Urzędem Miasta w Grajewie, gdzie odbył się piknik rodzinny.

Dodana: 4 maj 2017 14:10

Zmodyfikowana: 4 maj 2017 14:10