Starostwo i szpital inwestują i szukają pieniędzy

Zygmunt Kruszyński, Starosta Grajewski, wspólnie z Grzegorzem Dembskim, dyrektorem Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie oraz Małgorzatą Wasilewską–Piktel, ordynatorem oddziału internistyczno – kardiologicznego grajewskiego szpitala w ostatnich dniach lutego byli gośćmi na sesjach rad miejskich i gminnych z terenu Powiatu Grajewskiego (Szczuczyn, Wąsosz, Rajgród).

Starosta Grajewski w krótkim wystąpieniu podziękował gminom za dofinansowanie dotychczasowych inwestycji, które miały miejsce w grajewskim szpitalu oraz zaapelował o wsparcie finansowe dla kolejnej inwestycji pn. „Wykonanie pracowni zabiegowej z montażem angiografu w części pomieszczeń Szpitala Ogólnego im dr Witolda Ginela w Grajewie”. Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego szpital w Grajewie otrzyma kwotę 3,4 mln zł z przeznaczeniem na utworzenie pracowni angiografii cyfrowej. Cała inwestycja to koszt prawie 4 mln zł.

Grzegorz Dembski przedstawił koncepcję modernizacji obecnego oddziału internistyczno – kardiologicznego, która zakłada między innymi utworzenie Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Dzięki nowej pracowni, pacjenci np. po zawale serca, nie będą musieli być wożeni na badania do innych ośrodków. Dyrektor szpitala podkreślił, że poprawi to bezpieczeństwo leczenia chorych. Szpital chce dalej rozwijać kardiologię. Rocznie na oddziale leczonych jest między innymi ok. stu pacjentów z zawałami.

Małgorzata Wasilewska-Piktel zwróciła szczególną uwagę na to, w jakich warunkach obecnie przebywają osoby z problemami kardiologicznymi. Wspólna łazienka na korytarzu i wieloosobowe sale nie spełniają podstawowych standardów. Pani ordynator jest przekonana, że zespół, z którym współpracuje jest bardzo dobrze przygotowany do pracy na nowoczesnym oddziale, który może być wizytówką grajewskiego szpitala.

W marcu przedstawiciele starostwa i szpitala planują odwiedzić kolejne gminy oraz przedsiębiorców z terenu powiatu.

Dodana: 2 marzec 2018 11:02

Zmodyfikowana: 2 marzec 2018 11:02