Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych

W dniu 28.12.2017r. o godz. 15.30 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, odbyło się uroczyste „Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych”.

W spotkaniu wzięły udział rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe i zawodowe wraz z dziećmi z terenu Powiatu Grajewskiego oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Alicja Rutkowska, Skarbnik Powiatu Grajewskiego Maria Jasińska, Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Stanisław Kossakowski oraz Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Grajewie Agnieszka Skrodzka.

W części oficjalnej Szopkę okolicznościową wykonali mieszkańcy DPS w Grajewie: Krzysio, Adaś i Paweł oraz pracownicy tego Domu Joanna i Radosław.

Następnie Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie Anna Maria Świderska przywitała przybyłych gości, złożyła życzenia noworoczne dzieciom oraz podziękowała za codzienną bezinteresowną opiekę rodzin zastępczych, która wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami. Potem przemówił Pan Zygmunt Kruszyński i Pani Agnieszka Skrodzka.

Po części oficjalnej zaśpiewano kolędy oraz wręczono rodzinom zastępczym drobne upominki, a także Mikołaj rozdysponował paczki wszystkim dzieciom. Przedsięwzięcie nie było by możliwe bez udziału sponsorów tj.:

- Intermarche w Grajewie,

- TORPOL Sp. z o.o. w Grajewie,

- Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie,

- PSS SPOŁEM w Grajewie,

- pracownicy Starostwa Powiatowego w Grajewie,

- Stowarzyszenie "Szkoła Naszą Szansą",

- Warsztat Terapii Zajęciowej przy SWISON w Grajewie.

Przybyli goście i opiekunowie zastępczy otrzymali bombki wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie. Paczki dla dzieci zawierały przybory szkolne, słodycze, piłki, zegarki, gry, zabawki i inne.

Na koniec spotkania wszyscy mieli okazję do rozmowy w czasie słodkiego poczęstunku.

W spotkaniu uczestniczyło 18 rodzin zastępczych i 28 dzieci umieszczonych w tych rodzinach. Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych było okazją do wzajemnej integracji wszystkich opiekunów zastępczych i dzieci. Podczas spotkania towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie serdecznie DZIĘKUJE za zaangażowanie i pomoc wszystkim osobom i firmom, które włączyły się i umożliwiły zrealizowanie wyżej wymienionej inicjatywy. Spotkanie sprawiło wiele radości przede wszystkim dzieciom. Na ich twarzach gościły uśmiechy, które były największym i najszczerszym podziękowaniem za wszystko.

Dodana: 2 styczeń 2018 12:34

Zmodyfikowana: 2 styczeń 2018 12:34