Powiat Grajewski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 900 000,00 zł

Powiat Grajewski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 900 000,00 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja, na którą przyznano dofinansowanie obejmuje adaptację starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej i budowę parkingu przy Zespole Szkół Nr 2 wraz z budową zjazdu od strony ul. mjr. Jana Tabortowskiego.

Szacowany koszt inwestycji to 3 819 527,00 zł.

Charakteryzując planowane inwestycje Starosta Grajewski Waldemar Remfeld zwraca uwagę, iż Grajewskie Centrum Edukacji Obronnej będzie nie tylko poszerzeniem oferty sportowo-rekreacyjnej w powiecie, ale przede wszystkim idealnym miejscem do odbywania zajęć praktycznych dla uczniów klas wojskowych.

Walcząc o dofinansowanie wszelkich inwestycji zawsze możemy liczyć na pomoc Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, który podkreśla, iż wsparcie finansowe jakie samorządy otrzymują z RFIL jest niezwykle ważne, ponieważ niejednokrotnie stanowi ono wkład własny, który pozwala na realizację kolejnych inwestycji.

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Dodana: 31 marzec 2021 14:52

Zmodyfikowana: 31 marzec 2021 14:55