W związku z działaniami w zakresie budowy usług elektronicznych skierowanych do mieszkańców powiatu, uprzejmie informujemy o uruchomieniu Portalu Pacjenta Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie (PSIeZ) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Funkcjonalności Portalu Pacjenta Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie stanowią niewątpliwą wartość dodaną dla wszystkich korzystających z porad lekarskich i systemu ochrony zdrowia w województwie podlaskim. Projekt ma na celu rozwój i poprawę dostępności do publicznej służby zdrowia.

Główne korzyści to:

 • możliwość zarejestrowania się przez Internet do większości poradni specjalistycznych w szpitalach woj. podlaskiego, Użytkownik może już rejestrować się do poradni specjalistycznych w szpitalach zintegrowanych w Portalu Pacjenta.
 • możliwość przeglądu terminów możliwych wizyt w wielu poradniach na terenie całego województwa, analizy kolejek, czy wyboru preferowanego lekarza. System zapewnia także możliwość  zmiany terminu wizyty, czy też jej anulowanie/odwołanie - wszystko to z poziomu własnego komputera.
 • wgląd do elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, jej wydruk bez konieczności wizyty w poradni, analizę wyników badań, bądź historii leczenia. uzupełnianie własnej dokumentacji medycznej o prywatne badania, wyniki itp.,
 • możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej wybranemu lekarzowi,
 • dostęp do aktualności, nowości, programów profilaktycznych prowadzonych przez podmioty lecznicze woj. podlaskiego na jednym Portalu Pacjenta

Dostęp do kluczowych funkcjonalności Portalu Pacjenta, jakimi są e-Rejestracja oraz dostęp do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, możliwy jest po założeniu i aktywacji konta użytkownika.

Założenie konta na Portalu Pacjenta, wiąże się tylko z krótką, kilkuminutową rejestracją na stronie internetowej ezdrowie.wrotapodlasia.pl

Aby założyć Konto na Portalu Pacjenta, pacjent powinien:

 1. Wejść na stronę ezdrowie.wrotapodlasia.pl.
 2. Wprowadzić dane: imię, nazwisko, PESEL, email, zaakceptować Regulamin korzystania z Portalu Pacjenta.
 3. Na adres e-mail przyjdzie wiadomość zawierająca: login użytkownika, hasło tymczasowe oraz link do pierwszej zmiany hasła.
 4. Przy pierwszym logowaniu wymagana jest zmiana hasła.

 

Aby aktywować konto na Portalu Pacjenta

 1. W celu aktywowania Konta Pacjenta należy poprosić w rejestracji/poradni jednego z podmiotów leczniczych o aktywację Konta Pacjenta. Po podaniu loginu i okazaniu dowodu osobistego, pracownik podmiotu leczniczego przekaże kod PIN, który należy później wpisać na Portalu Pacjenta (kliknięcie w imię i nazwisko po zalogowaniu à opcja: Aktywuj konto).

W podmiocie leczniczym Pacjent powinien wyrazić zgodę na 

 1. Przetwarzanie danych osobowych, w tym danych o stanie zdrowia na poziomie regionalnym, wtedy każda dokumentacja wytworzona w tym podmiocie leczniczym będzie widoczna na koncie Pacjenta w Portalu Pacjenta.
 2. Na tym etapie Pacjent uzyskuje pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu, w tym do dokumentacji elektronicznej wytworzonej na poziomie podmiotu leczniczego.

 

 

Dodana: 12 kwiecień 2017 12:38

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2017 12:38