Podpisanie pierwszych umów o finansowanie kosztów kształcenia

W dniu dzisiejszym (12 stycznia br.) w Starostwie Powiatowym w Grajewie podpisano 10 pierwszych umów o finansowanie kosztów kształcenia dla uczestników projektu zamieszkałych na terenie powiatu grajewskiego.

Umowy dotyczą w 9 przypadkach podjęcia nauki na studiach podyplomowych oraz udział w kursie kompetencji ogólnych przez 1 uczestnika. Pracownicy Centrum Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego, mieszczącego się w Grajewie przy ul. Mickiewicza, dokładają wszelkich starań aby jeszcze w styczniu br. podpisać kolejne umowy i tym samym umożliwić uczestnikom projektu podjęcie nauki na studiach podyplomowych lub w innych formach szkoleniowych.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Do dziś wpłynęło ponad 200 formularzy zgłoszeniowych. Najwięcej zgłoszeń dotyczy podjęcia kształcenia na studiach podyplomowych. Na drugim miejscu znalazły się  kursy języków obcych oraz kursy umiejętności zawodowych.

Starosta Grajewski Zygmunt Kruszyński zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu do uczestnictwa w projekcie, zwłaszcza osoby, które ukończyły 50 lat lub mają wykształcenie maksymalnie średnie.

Kierownikiem projektu pn. „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego” jest Cezary Cieślukowski, natomiast Koordynatorem – Krystyna Jankowska – radna powiatu grajewskiego.

Dodana: 12 styczeń 2018 15:01

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2018 15:01