Liczba dnia: 109

W fazę realizacji wchodzą uruchomione programy i działania, których celem jest wyposażenie szkół ponadpodstawowych w nowe komputery i urządzenia peryferyjne.

Środki na sprzęt komputerowy pochodzą zarówno ze złożonych wcześniej wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 -2020, z Programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, konkursu skierowanego do szkół „OSE Wyzwanie” oraz z programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020 w ramach projektu o charakterze interwencyjnym „Zdalna Szkoła”.

Łącznie powiat grajewski pozyskał 109 komputerów: 89 komputerów przenośnych i 20 stacjonarnych jednostek centralnych wraz z urządzeniami peryferyjnymi.

 

Nic nie dzieje się bez aktywności ludzi, w tym przypadku docenić trzeba dyrektorów szkół: Panią Zdzisławę Choynowską – Zespół Szkół w Wojewodzinie, Pana Dariusza Koniecko – Zespół Szkół w Niećkowie, Pana Marcina Bobrowskiego – Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie, Pana Grzegorza Curyło – Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie, działających w merytorycznym wsparciu Pani Małgorzaty Cybuli – Naczelnika Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków w Starostwie Powiatowym w Grajewie.

 

Część laptopów już trafiła do najbardziej potrzebujących uczniów, wspierając zdalną edukację.

Dodana: 9 kwiecień 2020 11:41

Zmodyfikowana: 9 kwiecień 2020 11:41