Interaktywne lekcje w SP nr 3

Dwie sztuki tablic interaktywnych z projektorem ultrakrótkoogniskowym wraz z dwoma głośnikami zasiliły Szkołę Podstawową Nr 3 Specjalną funkcjonującą w ramach Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. W ubiegłym tygodniu w szkole odbyła się prezentacja możliwości tablic.

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Interaktywne pomoce dydaktyczne są nowoczesnym i przydatnym narzędziem w pracy nauczyciela z uczniem. To narzędzie wspomagające prowadzenie lekcji. Niewątpliwą korzyścią, jeśli patrzy się pod kątem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest interaktywność tablicy, która pozwala indywidualnie dotknąć, narysować, poprawić, uzupełnić, dopisać, odsłuchać wyświetlane pliki i elementy. Interaktywna tablica ułatwia zrozumienie trudnych treści poprzez ich wizualizację, graficzną prezentację, odsłuchanie.

Praca z wykorzystaniem tablicy ćwiczy koncentrację, ponieważ uczeń musi skupić uwagę na elementach, nad którymi aktualnie pracuje. Możliwości kolorowania, przekształcania, dorysowywania, dopasowywania, poprawnego zapisania stanowią jej dodatkowy atut. Wyposażona w funkcję nagrywania tablica umożliwia zapis pracy ucznia
i nauczyciela w postaci pliku multimedialnego.

Interaktywne tablice to koszt 15.940,80 zł. z czego dotacja z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica” wyniosła 12.752,64 zł. Resztę stanowiły środki własne powiatu.

Dodana: 22 styczeń 2018 10:49

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2018 10:49