Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego

Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego jest organizacją pożytku publicznego, a więc każdy podatnik może przekazać Fundacji swój jeden procent podatku. Celem zbiórki 1% podatku będzie zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Szpitala Ogólnego w Grajewie.

W 2019 roku zmieniona została forma rozliczenia podatku. Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy. Jednak także w tym przypadku podatnicy mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1% podatku. Automatycznie w „urzędowym” formularzu PIT zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Robi się to w sposób następujący:
1. podatnik musi wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi Twój e-PIT.
2. musi podać swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2019)
3. może też zalogować się używając profilu zaufanego.


Po zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Będzie tam można w prosty sposób zmienić wybraną organizację.
Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji:


Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego 0000234420


Po raz kolejny więc liczymy na lokalny patriotyzm mieszkańców Powiatu Grajewskiego i pacjentów Szpitala, przekonanych tak jak Fundacja, że Szpital położony i sprawnie funkcjonujący w powiecie, to dobro, którego nie można stracić.


Zarząd i Rada Fundacji

Załączniki do treści

Dodana: 29 styczeń 2020 12:43

Zmodyfikowana: 29 styczeń 2020 12:43