Dzień Odzyskania Niepodległości

W dniu 11-go listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Każdy Polak oddaje cześć tym, którzy walczyli za naszą wolność i suwerenność, niejednokrotnie tracąc przy tym swoją wolność, a nawet życie. Dzień odzyskania niepodległości dla narodu polskiego zapisał się na kartach historii jako czas dumy i honoru. W 1918 roku po 123 latach zaborów, Polska nie tylko stała się wolna, ale także wróciła na mapę Europy.

Dziś, aby oddać hołd walczącym o wolność w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie odbyła się uroczysta msza św., po której przedstawiciele Powiatu Grajewskiego i innych jednostek złożyli wiązanki pod krzyżem Solidarności i pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości. Następnie przemaszerowano pod Urząd Miasta, gdzie o godzinie 12:00 zawyła syrena, odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego i złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Powiat Grajewski reprezentowali: Starosta Grajewski - Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego – Tomasz Cebeliński i Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego – Grzegorz Gardocki.

Dodana: 11 listopad 2020 13:58

Zmodyfikowana: 11 listopad 2020 13:58