Awanse w Policyjnej Klasie Mundurowej Zespołu Szkół w Niećkowie

28 lutego 2018 roku Komendant PKM nadinstruktor Dariusz Koniecko wręczył akty mianowania na wyższe stopnie kadetów. Stopnie starszego kadeta otrzymało trzech uczniów, a na stopień kadeta dwunastu.

Akt mianowania na wyższy stopień to nagroda za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i wzorową postawę kadeta. Podniosłość ceremonii podkreślili zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Waldemar Tadeusz Wieczorek, Komendant Powiatowy Policji w Grajewie podinspektor Marek Palecki, opiekun PKM z ramienia KPP w Grajewie sierżant sztabowy Sylwia Gosiewska.

Uroczystość była jednocześnie okazją do podsumowania sześciomiesięcznej pracy, wysiłku i dokonań uczniów i instruktorów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w kształtowanie PKM. Łącznie odbyło się dziesięć skoszarowań kadetów w Internacie Zespołu Szkół w Niećkowie, podczas których młodzież doskonaliła wiedzę i umiejętności realizowane w ramach programu nauczania w zakresie funkcjonowania policji.


Aktywność klasy:

    11 listopada 2017 roku kadeci PKM brali udział w inscenizacji rozbrojenia posterunku niemieckiego przez druhny i druhów OSP w Szczuczynie podczas obchodów 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
    10 listopada 2017 roku reprezentacja PKM wzięła udział w II Biegu Niepodległości o puchar wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego rozegranym nad zalewem Arkadia w Suwałkach,
    13 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie 23 kadetów Policyjnej Klasy Mundurowej,
    20 stycznia 2018 roku PKM po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach strzeleckich na Strzelnicy Sportowej w Grajewie,
    29 stycznia 2018 roku PKM zwiedzała Zakład Karny w Czerwonym Borze. Kadeci dowiedzieli się na czym polega praca służby więziennej oraz odwiedzili pawilony mieszkalne znajdujące się na terenie zakładu karnego typu zamkniętego i półotwartego, cele mieszkalne oraz spacerniak,
    16 lutego 2018 roku reprezentanci PKM wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oddział Białystok, w ramach konkursu "Policjanci w służbie historii". Młodzież miała również okazję poznać codzienną pracę i broń wykorzystywaną przez pododdziały antyterrorystyczne Policji.

Największy sukces PKM odniosła 19 lutego 2018 roku. Kadeci wygrali konkurs o puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego w ramach II Forum Klas Mundurowych, pokonując 18 drużyn z 16 szkół ponadgimnazjanych województwa podlaskiego.
            Najbliższe działania Policyjnej Klasy Mundurowej w Zespole Szkół w Niećkowie skupiają się wokół wydarzeń związanych z VI edycją Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” oraz realizacji zadań w ramach konkursu „Policjanci w służbie historii”.  

Opiekunem PKM jest młodszy instruktor Elwira Kołaczyńska-Bogdan.

Dodana: 1 marzec 2018 10:42

Zmodyfikowana: 1 marzec 2018 10:42