Kolejna partia sprzętu z WOŚP w szpitalu

Wczoraj do Szpitala Ogólnego w Grajewie przyjechał kolejny transport ze sprzętem od WOŚP. 9 łóżek (5 dla maluchów i 4 dla młodzieży) oraz szafki przyłóżkowe trafiły na oddział dziecięcy.

Na oddziale dziecięcym grajewskiego szpitala jest już 25 nowych łóżek i szafek przyłóżkowych otrzymanych od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowe łóżka znacznie poprawią komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Zastąpiły one funkcjonujący od początków uruchomienia dawnego oddziału dziecięcego i noworodków mocno wysłużony, liczący sobie w niektórych przypadkach ponad czterdzieści lat sprzęt.

Fundacja WOŚP zadbała również o rodziców czuwających przy swoich dzieciach. Oddział dziecięcy czeka jeszcze na dostawę foteli – leżanek, przeznaczonych dla rodziców małych pacjentów, którzy towarzyszą swoim pociechom podczas pobytu w szpitalu.

Przypominamy, że grajewski szpital otrzymał już m.in. urządzenie do przesiewowych badań słuchu, inkubatory, pompy infuzyjne, przewoźny aparat RTG, łóżka ortopedyczne, laryngoskop z kompletem łyżek, unieruchomienie pediatryczne, deski ortopedyczne, uniwersalne unieruchomienia głowy, resuscytator silikonowy z akumulatorem tlenu, przystawką i maskami, miernik bilirubiny i inne. Łączna wartość podarowanego do tej pory sprzętu wynosi blisko 400 tys. zł.

Dodana: 8 maj 2018 11:01

Zmodyfikowana: 8 maj 2018 11:01