Dożynki w Wąsoszu

W dniu 15.09.2019 r. w Wąsoszu odbyło się Powiatowe i Parafialne Święto Dziękczynienia za Plony.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Czesław Ołdakowski – Wójt gminy Wąsosz, ks. kan. Marek Milanowski – Proboszcz Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy barwny korowód udał się na teren Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, gdzie odbyła się oficjalna część dożynek. Gdzie nagrodzono najpiękniejsze wieńce w dwóch kategoriach:

  1. Wieńce tradycyjne: miejsce I zdobyło Niećkowo, II. – Sulewo Kownaty, III – Sojczyn Borowy;
  2. Wieńce współczesne: miejsce I – Toczyłowo, II – Ławsk, III – Załuski.

Wręczono odznaki honorowe "Zasłużony dla Rolnictwa" nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi; w imieniu którego odznaki wręczali: Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski oraz Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski.

Jak co roku nagrodzeni przez Starostę Grajewskiego zostali najlepsi producenci żywności i hodowcy oraz najwięksi producenci - dostawcy mleka z terenu powiatu grajewskiego.

W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe firm i instytucji współpracujących z rolnictwem oraz prezentujące twórczość ludową Koła Gospodyń Wiejskich.

Miłym akcentem obchodów były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu oraz zespołu „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie.

Po części oficjalnej odbyły się występy zespołów lokalnych oraz zespołu „Bioacustic” oraz gwiazdy wieczoru „Maxel”.

Głównymi sponsorami dożynek były: Zakład Produkcji Kruszywa Szumowo, PKO  Bank Polski SA,  Bank Spółdzielczy w Szczuczynie,  Bank Spółdzielczy w Jedwabnem, S. M. Mlekpol, w Grajewie, ZPM Zagłoba w Grajewie, PFLEIDERER Grajewo SA, Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe UNIDROG,  P.H.U. UNIROL

 

Dodana: 17 wrzesień 2019 10:09

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2019 12:47