WOŚP przekazała (na razie!) 16 szpitalnych - dziecięcych łóżek.

Od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w każdym roku aparatura, nierzadko ratująca zdrowie i życie i inny sprzęt medyczny trafiają do placówek służby zdrowia w całym kraju.

Kilka dni temu  także do  grajewskiego szpitala im. dr Witolda Ginela. trafiło  16 łóżek i szafek przyłóżkowych, fotele rozkładane dla rodziców i 2 pulsoksymetry. Za kilka tygodni do oddziału trafi reszta sprzętu, w tym jeszcze 9 łóżek szpitalnych.

- To bardzo cenny dla nas dar. Nowe wyposażenie zastąpiło funkcjonujący od początków uruchomienia dawnego oddziału dziecięcego i noworodków - mocno wysłużony, liczący sobie w niektórych przypadkach ponad 40. lat  sprzęt. Cieszymy się oczywiście i dziękujemy Fundacji WOŚP– powiedziała lek. med. Janina Konopka - ordynator oddziału dziecięcego grajewskiego szpitala.

To nie jedyny dar przekazany placówce przez Fundację WOŚP. Szpital otrzymał wcześniej m.in. urządzenie do przesiewowych badań słuchu, inkubatory, pompy infuzyjne, przewoźny aparat RTG, łóżka ortopedyczne, laryngoskop z kompletem łyżek, unieruchomienie pediatryczne, deski ortopedyczne, uniwersalne unieruchomienia głowy, resuscytator silikonowy z akumulatorem tlenu, przystawką i maskami, miernik bilirubiny i inne. Łączna wartość podarowanego do tej pory sprzętu wynosi blisko 400 tys. zł.

Warto przypomnieć, że 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku rekordową sumę – ponad 126 mln zł. Swój udział w tej akcji mieli również mieszkańcy powiatu grajewskiego, którzy ofiarowali 48.967,91 zł.

Dodana: 25 kwiecień 2018 07:36

Zmodyfikowana: 25 kwiecień 2018 07:36