Powiat chojnicki dziekuje za pomoc

Na ręce starosty powiatu grajewskiego Pana Zygmunta Kruszyńskiego oraz Rady Powiatu Grajewskiego wpłynęły podziękowania od mieszkańców i władz powiatu chojnickiego za pomoc finansową udzieloną przez nasz powiat na usuwanie skutków nawałnicy, która 11 sierpnia 2017 roku przeszła nad Pomorzem i spustoszyła powiat chojnicki.

Radni powiatu grajewskiego nie pozostali obojętni wobec nieszczęścia, które dotknęło mieszkańców Pomorza i podczas XL sesji Rady Powiatu, która odbyła się 12 września poparli pomysł wsparcia poszkodowanych w trakcie nawałnic kwotą 20 000,00 zł.

Z raportu przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wynika, że wielkość strat bezpośrednich związanych z nawałnicą szacuje się na 2,66 mld zł. Poważne straty odnotowano w infrastrukturze drogowej, energetycznej, melioracyjnej oraz w rolnictwie. Zniszczone zostały budynki mieszkalne, ośrodki turystyczne i obiekty kulturalne. Straty tylko w majątkach mieszkańców gminy Chojnice oszacowane zostały blisko na 10 milionów złotych. Kolejne 10 milionów to straty w infrastrukturze oświatowej, budynkach komunalnych i uszkodzeniach dróg.  Szacuje się, że powrót do stanu sprzed kataklizmu zajmie ponad 25 lat.

Dodana: 23 październik 2017 10:27

Zmodyfikowana: 23 październik 2017 10:27