Narada roczna - podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu grajewskiego w 2019 r.

W dniu 21 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się narada roczna - podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu grajewskiego w 2019 r.

W naradzie wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i ratowniczych, prezesi Zarządów Gminnych i Miejsko-Gminnych Związku OSP RP z powiatu podlaskiego

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński przedstawił statystykę zdarzeń, omówił zadania zrealizowane przez poszczególne komórki organizacyjne, a także przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego na terenie powiatu grajewskiego
z uwzględnieniem zakupów pojazdów pożarniczych i sprzętu ratowniczego.

Natomiast Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski podsumował funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej w województwie podlaskim w 2019 roku i przedstawił zadania do realizacji w roku bieżącym. Komendant wysoko ocenił pracę grajewskich strażaków i druhów ochotników oraz podziękował wszystkim tym, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i wspierają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu i województwa podlaskiego. 

Starosta Powiatu Grajewskiego Waldemar Remfeld w swoim przemówieniu podkreślił jak ważną rolę odgrywają jednostki Państwowej Staży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w systemie bezpieczeństwa i podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy oraz druhom za współpracę w 2019 roku.

Dodana: 24 luty 2020 11:08

Zmodyfikowana: 24 luty 2020 11:14