Konferencja prasowa poświęcona lądowisku

W dniu 3 września 2019 r. w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie odbyła się konferencja prasowa poświęcona lądowisku dla śmigłowców ratunkowych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie.

W konferencji udział wzięli Kazimierz Gwiazdowski – poseł na Sejm RP, Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Grzegorz Zakrzewski – Zastępca dyrektora Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie,

Pan Grzegorz Zakrzewski przedstawił koszty realizacji inwestycji jaką była budowa lądowiska (1 389 546,41 zł, w tym środki własne szpitala: 466 609,77 zł, środki Powiatu Grajewskiego: 327 437,00 zł, środki z budżetu państwa 595 499,64 zł). Nadmienił, że lądowisko jest częścią składową SOR w Grajewie, który również otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie na zakup sprzętu w wysokości 359 171,94 zł (wartość całego zadania 463 591,41 zł). Dodał też, że do dnia dzisiejszego na lądowisku odbyło  się 11 lądowań, w tym 6 ratunkowych i 5 testowych, jest ono czynne całodobowo.

Starosta Grajewski przypomniał jak odbywał się transport śmigłowcem przed wybudowaniem lądowiska. Do tej pory do zabezpieczenia lądowania śmigłowca konieczne było zaangażowanie jednostek takich jak straż pożarna i policja, co absorbowało czas tych służb oraz przede wszystkim generowało koszty.

Jako najpilniejszą potrzebę szpitala Dyrektor podał budowę oddziału obserwacyjno-zakaźnego, na który jest już wydane pozwolenie na budowę i opracowana dokumentacja techniczna.

Poseł Kazimierz Gwiazdowski także podkreślił, iż potrzeba powstania nowego oddziału obserwacyjno-zakaźnego jest priorytetem. Dodał też jak wielkie znaczenie ma lądowisko dla mieszkańców powiatu, ponieważ przed jego budową można było transportować ludzi tylko w jedną stronę, tj. z miejsca wypadku do szpitala, a teraz można również transportować ze szpitala w Grajewie np. do innych szpitali.

Dodana: 3 wrzesień 2019 15:17

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2019 15:17