Jubileusz 100 lat funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Grajewie

W dniach 18 – 20 października 2019 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie obchodziło jubileusz 100-lecia swego istnienia, który połączony był z V Zjazdem Absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się 18 października galą inaugurującą obchody 100-lecia Szkoły w Grajewskim Centrum Kultury, na której przedstawieni zostali najważniejsi goście – byli dyrektorzy szkoły, wieloletni nauczyciele, najstarsi absolwenci oraz wygłoszono referat o historii szkoły.

 

Na ręce Dyrektora Szkoły – Grzegorza Curyło wręczone zostały liczne listy gratulacyjne oraz prezenty (m.in. wielkoekranowy telewizor, który w imieniu Powiatu Grajewskiego wręczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński i Przewodniczący Rady Grzegorz Gardocki).

 

Następnego dnia w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, na której nastąpiło poświęcenie i wręczenie repliki sztandaru Szkoły. O godz. 14:30 uczestnicy obchodów 100-lecia LO złożyli kwiaty na grobach pedagogów na grajewskim cmentarzu. Uwieńczeniem obchodów był Bal Absolwentów.

 

Wydarzenia zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Dodana: 21 październik 2019 10:52

Zmodyfikowana: 21 październik 2019 10:52