II Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych

W dniu 27.12.2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie odbyło się uroczyste „II Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie.

W spotkaniu wzięły udział rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe i zawodowe wraz z dziećmi z terenu Powiatu Grajewskiego oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego - Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego - Tomasz Cebeliński, Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Grajewie - Agnieszka Skrodzka, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grajewie - Jarosław Kozikowski, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie - Marta Gutowska, Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie - Alicja Arasimowicz,  TORPOL Sp. z o.o. w Grajewie – Monika i Dariusz Lipscy.

Starosta Waldemar Remfeld i Kierownik PCPR Anna Maria Świderska przywitali przybyłych gości, złożyli życzenia noworoczne oraz podziękowali za codzienną bezinteresowną opiekę rodzin zastępczych, która wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami.

W części artystycznej zaśpiewano kolędy wraz z wykonawcami: 10-letnią Nikolą Grabowską grającą na saksofonie i zespołem wokalno-muzycznym z WTZ w Grajewie.

Następnie zostały wręczone rodzinom zastępczym drobne upominki, a Mikołaj ze Śnieżynką rozdali paczki wszystkim dzieciom. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów tj.:

- Intermarche w Grajewie,

- TORPOL Sp. z o.o. w Grajewie,

- NZOZ Medicus w Grajewie,

- Sklep „Odlot” w Grajewie,

- Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,

- Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie,

- Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie.

Przybyli goście i opiekunowie zastępczy otrzymali drobne pamiątki wykonane przez WTZ w Grajewie. Paczki dla dzieci zawierały słodycze, zabawki, gry planszowe i edukacyjne, puzzle, bony podarunkowe, portfele i inne.

Na koniec spotkania wszyscy mieli okazję do rozmowy w czasie słodkiego poczęstunku. Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych było okazją do wzajemnej integracji opiekunów zastępczych i dzieci. Podczas spotkania towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie w imieniu  dzieci i rodzin zastępczych BARDZO DZIĘKUJE za zaangażowanie i pomoc wszystkim osobom i firmom, które włączyły się i umożliwiły zrealizowanie wyżej wymienionej inicjatywy. Spotkanie sprawiło wiele radości przede wszystkim dzieciom. Na ich twarzach gościły uśmiechy, które były największym i najszczerszym podziękowaniem.

Dodana: 14 styczeń 2019 10:34

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2019 10:34