Człowiek Roku i Sportowiec Roku 2020

W dniu 19 lutego 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Grajewie ogłoszono wyniki konkursu na Człowieka Roku 2020 i Sportowca Roku 2020.

W plebiscycie organizowanym przez portal e-Grajewo.pl pod patronatem Starosty Grajewskiego Człowiekiem Roku 2020 został Józef Bogdan Zawrotny -  lekarz internista, specjalista chorób zakaźnych, absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. W grajewskim szpitalu pracuje od 1982 r., od 2000 r. - na stanowisku ordynatora oddziału obserwacyjno - zakaźnego. Interesuje się sportem oraz historii, a w wolnych chwilach najchętniej czyta książki. Jest skromnym człowiekiem, przyjaznym ludziom. Stara się pomóc każdemu w miarę swoich możliwości. Do pacjenta podchodzi z życzliwością. Podczas pandemii walczył o zdrowie i życie pacjentów, później sam potrzebował pomocy. Zakażony wirusem w ciężkim stanie przebywał w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Sportowcem Roku 2020 został Radosław Wilczewski - kulturysta. W roku 2020 podczas XIII Zawodów w Kulturystyce i Fitness w Sopocie w swojej kategorii wywalczył 3 miejsce. Radosław Wilczewski pochodzi z dużej rodziny, która pokoleniami jest związana z Grajewem i okolicami. Jest absolwentem technikum budownictwa w Zespole Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie. Był radnym Młodzieżowej Rady Miasta Grajewo pierwszej kadencji. Interesuje się historią, naturą, ekologią, budownictwem i sportem. Aktualnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

Nagrody Zwycięzcom wręczył Waldemar Remfeld - Starosta Grajewski oraz Joanna Kosielska - właścicielka portalu e-Grajewo.pl.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Dodana: 19 luty 2021 12:08

Zmodyfikowana: 19 luty 2021 12:08