Będzie lądowisko dla śmigłowców

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie otrzymał dotację ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa na dofinansowanie zadania inwestycyjnego p.n.: „ Podniesienie jakości usług medycznych oraz bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów Szpitala Ogólnego w Grajewie poprzez budowę lądowiska dla śmigłowców ratunkowych”.

Dofinansowanie  w wysokości 80% całości zadania pozwoli na rozpoczęcie budowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Już na jesieni na placu za szpitalem będą mogły lądować śmigłowce.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie przyszłego lądowiska, starosta grajewski Zygmunt Kruszyński podkreślił, że to inwestycja na wagę ludzkiego życia. Starosta podziękował Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, posłowi na Sejm RP za pomoc w staraniach o dofinansowanie Projektu.

Grzegorz Dembski, dyrektor szpitala przypomniał, że oprócz oczywistych korzyści dla pacjentów placówki poprzez budowę lądowiska, Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grajewie będzie spełniał wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego.

Szacunkowy koszt budowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych to 744.374,56 zł. Dofinansowanie wynosi 595.499,64 zł, reszta pochodzić będzie ze środków własnych powiatu grajewskiego i szpitala.

Dodana: 25 lipiec 2018 15:23

Zmodyfikowana: 25 lipiec 2018 15:23