1,5 mln dofinansowania z MON na strzelnicę w Niećkowie

Wczoraj (21.04) na powiatowej strzelnicy w Lipinach Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej, reprezentowanym przez gen. bryg. Artura Dębczaka Dębczaka – Dyrektora Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i Sekretarza Stanu w MON Wojciecha Skurkiewicza, o udzielenie dotacji celowej na budowę strzelnicy w Niećkowie.

W spotkaniu udział wzięli również: Maria Gwiazdowska – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego, Grzegorz Gardocki – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski.

Umowa podpisana została w ramach programu Ministra Obrony Narodowej “Strzelnica w powiecie”.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 4.560.860.92 zł, przy dotacji Ministra Obrony Narodowej w wysokości 1 500 000 zł.

Strzelnica będzie obiektem wielkogabarytowym, nowoczesnym, pozwalającym na wykonywanie strzelań na odległość 100 metrów. Całość inwestycji realizowana jest z uwzględnieniem zapisów wymogów bezpieczeństwa określonych przez Wojskową Akademię Techniczną i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.

W warunkach dofinansowania przewiduje się - poza normalnym wykorzystaniem obiektu - udostępnienie strzelnicy na potrzeby szkolenia uczniów klas o profilu wojskowym, organizacji proobronnych i żołnierzy przez okres kolejnych 10 lat. Celem programu “Strzelnica w Powiecie” jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, w tym budowa strzelnic będących poza zasobami infrastrukturalnymi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodana: 22 kwiecień 2021 11:21

Zmodyfikowana: 22 kwiecień 2021 11:26